Podsumowanie XVII Święta Roweru czyli wyniki i statystyki
Impreza się skończyła, przyszedł czas na podsumowania. Najważniejszą informacją jest ilość uczestników, o której pisaliśmy we wcześniejszych relacjach. Potwierdzamy oficjalnie, że w imprezie wzięło udział 7135 rowerzystów, którzy przejechali co najmniej podstawową trasę o długości 17 km. Z satysfakcją informujemy, że jest to rekord Polski w kategorii masowych imprez rowerowych. Uczestnicy przejechali łącznie 196044 km. Przypominamy, że obwód Ziemi po równiku wynosi 40076 km, co przekładając na proste działanie arytmetyczne pokazuje, że okrążyliśmy Ziemię prawie 5 razy.
A teraz statystyki:
W kategorii senior czyli najstarsi uczestnicy XVII Święta Roweru;
Seniorka:
1. Mitura Janina – 1927
2. Ligocka Krystyna – 1935
3. Budzyńska Maria – 1936
Senior:
1. Pożak Stefan – 1929
2. Zdunek Antoni – 1929
3. Pryja Jan – 1930
4. Choduń Henryk – 1930
W kategorii najliczniejsza rodzina:
1. Pożakowie – 15 osób;
2. Kapitanowie – 13 osób
3. Michalakowie – 12 osób
W kategorii niepełnosprawni:
1. Kowalczyk Aleksander – 136 km
2. Ozon Zenon
3. Miduch Mieczysław
W kategorii najwięcej kilometrów kobiet:
1. Zając Anna – 204;
2. Ławecka Jolanta – 187;
3. Brzostowska Grażyna – 187
W kategorii najwięcej kilometrów mężczyzn:
1. Kosacki Robert – 289
Mazur Grzegorz – 289
Kaczmarski Karol – 289
2. Iwanek Zbigniew – 272
Kutnik Kamil – 272
Karakulak Michał – 272
Pełne statystyki dotyczące ilości rund, osób i kilometrów przejechanych przez biorących udział w imprezie:
Na koniec chcielibyśmy jako organizatorzy podziękować serdecznie wszystkim uczestnikom za masowy udział w imprezie i zaprosić wszystkich na następny rok w którym odbędzie się (wiemy to już na pewno) XVIII Święto Roweru w którym, mamy nadzieję, pobijemy kolejny rekord z ilością uczestników ponad 10000. Oczywiście wszystko zależy od Was.
Z rowerowym pozdrowieniem,
Organizatorzy

7 lipca 2010 o 09:46:50
Jak to miło znajdować się wśród garstki osób, które przejechały 119 kilometrów. Jeszcze w ubiegłym roku byłem dumny z wyniku 85 kilometrów. Być może właśnie dlatego przestałem palić papierosy, aby polepszyć swój wynik na trasie XVII Święta Rowerów w Lubartowie. Polecam wszystkim. Nawet mój dziewięcioletni syn, który urodził się z wadą serca, przejechał 51 kilometrów bez wysiłku. Nie trenowaliśmy specjalnie wiele. Ale już trzeci rok z rzędu obiecuje sobie, że będę przez całą wiosnę trenował intensywnie. Trzeba przyznać, że w tym roku mieliśmy wyjątkowo sprzyjającą pogodę. Nie było zbyt gorąco, nie padał deszcz i wiatr nie wiał zbyt mocno. Oby w przyszłym roku była równie piękna, a przybędzie nowych uczestników.
7 lipca 2010 o 11:12:27
W powyższym wpisie wkradł się błąd:
„… W kategorii najwięcej kilometrów kobiet:
1. Kowalczyk Aleksander – 136 km
2. Ozon Zenon
3. Miduch Mieczysław
…”
Logika podpowiada, że w tym miejscu powinny być nazwiska kobiet:)
Mam jeszcze jedną sugestie, żeby nazwiska wszystkich osób które przejechaly ponad 200 km znalazły się gdzieś na stronie, bo jest ich naprawde niewiele a to naprawde duży wyczyn (w moim odczuciu):). Po za tym wielkie GRATULACJE dla organizatorów tak świetnej imprezy, czuć było wspaniałą atmosfere, a tłumy ludzi które postanowiły przyjść i przejechać kilka kilometrów na tej imprezie są najlepszym dowodem na to, że to święto jest naprawdę udanym pomysłem.
Pozdrawiam i życze jeszcze większego sukcesu przy organizacji XVIII Święta Roweru:)
MLipski.
7 lipca 2010 o 22:22:00
Możecie podać trzecie miejsce w kategorii najwięcej km mężczyźni ? Bo to chyba brak konsekwencji. A poza tym to chyba warto odnotować wszyskich zawodników, którzy przejechali powyżej 200km, tak było rok temu. :P A o galerii zdjęć nie wspomnę. :p